Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar

 Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Herkes kendisine ait olan bir aracın hayalini kurar ve bu arabayı almak için para biriktirir. Fakat günümüzde gerek günlük hayatın çok pahalı olması gerekse araçların fiyatlarının yüksek olması kredi kullanarak araç alınmasına sebep olmaktadır. Araç kredisi kullanacağınız sırada belli başlı şartlar vardır. Bunları yerine getirmeniz gerekir. Şartları karşıladığınız sürece araba kredisi kullanarak hayal ettiğiniz araca sahip olabilirsiniz. Yazımızda sizlere alacağınız aracın %100’üne kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Aracın Tamamına Kredi Alınır Mı?

Ülkemizde kredi şartları gereği araç kredisi kullanacağınız sırada aracın %100’üne kredi almanız gibi bir durum söz konusu değildir. Kredi alacağınız zaman sadece aracın %75’lik bölümüne kredi verilir. Bu yüzden belli bir peşinata sahip olmalısınız. Fakat bazı yolları izleyerek isterseniz aracın tamamına kredi kullanabilirsiniz. Almak istediğiniz aracın faturasını yüksek kestirip, %75’lik bölümün aracın ücretine denk gelecek şekilde hesaplarsanız aracınızın tamamına kredi çekebilirsiniz. Aynı zamanda ikinci el araç alıyorsanız yine fiyatını yüksek gösterdiğiniz takdirde aracın tamamına kredi kullanma imkanınız vardır. Bu yöntemleri izlediğiniz takdirde neredeyse bütün bankalardan almak istediğiniz aracın hepsini karşılayacak kredi talep edebilirsiniz.

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Halk Bankası: Araç kredisi kullanmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bankalardan birisi olan Halk Bankası, yukarıdaki yöntemleri izlediğiniz takdirde sizlere aracınızın tamamını kapsayacak bir kredi sunabilir.

Ziraat Bankası: Düşük kredi faizleriyle dikkat çeken Ziraat Bankası üzerinden kredi kullanmak istiyorsanız sizlere yazımızda belirttiğimiz yöntemleri izlemeniz gerekecektir.

Yapı Kredi Bankası: Yapı Kredi, araba kredisinde alacağınız aracın %75’i kadar kredi veriyor. Fakat yazımızdaki yöntemler sayesinde hepsine kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası: Yine alacağınız aracın %75’ine kredi kullanabileceğiniz Garanti Bankası’ndan aracın hepsine kredi kullanmak için yazımızdaki yöntemleri uygulamalısınız.

BURAYI OKUDUNUZ MU?  Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır?

İş Bankası: Alacağınız aracın faturasını yüksek gösterdiğiniz takdirde İş Bankası’ndan da rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz.

Aracın Tamamına Kredi Alabilmek İçin Şartlar Nedir?

Ülkemizde hizmet veren büyük bankalar araba almak isteyen müşterilerine araç kredisi sunmaktadır. Fakat ikinci el için sizlere kredi verecek olan bankaların sayısının az olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar sıfır araç alacak olan kişilerden aracın faturasını talep eder. İkinci el araç alacak olan kişilerden ise aracın ruhsatını talep ederler. İkinci el araç alımında araçta herhangi bir vergi borcunun veya ipoteğin olmaması gerekir. Yaşının ise maksimum 6 olması gerekmektedir. Bankadan kredi almak istiyorsanız kredi notunuz çok büyük bir önem taşır. Araba kredisi kullanacağınız sırada da kredi notunuzun yüksek olması ve bankalardaki sicilinizin temiz olması gerekir.

Kredi Veren Otomobil Firmaları

Bankalar müşterilerine kredi verdikleri gibi aynı zamanda otomotiv firmaları da müşterilerine kredi vermektedir. Baktığımız zaman Toyota, Wolksvagen, Honda, Ford, Seat, Volvo, Mazda gibi son derece kaliteli olan ve ülkemizde çok fazla tercih edilen markaların müşterilerine araç kredisi finansmanı sağladıklarını görebiliyoruz. Bu firmalardan kredi kullanacağınız sırada eğer kredi notunuzda bir sorun yoksa hiç zorlanmadan almak istediğiniz aracın %100’üne kadar kredi kullanabilirsiniz. Ödeme durumunuz ise maaş bordronuz üzerinden aylık ödeyebileceğiniz şekilde hazırlanır.

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Araç kredisi kullanabilmek için bazı evraklara ihtiyacınız vardır. Kredi kullanılacağı sırada en fazla talep edilen evraklar ise; maaş bordrosu, TC numaranızın yer aldığı kimlik belgesi ve almak istediğiniz araca dair olan belgelerdir. Bu belgeleri kullanarak bankalara giderek araç için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yazımızda belirttiğimiz gibi 0 araçlar için fatura talep edilirken ikinci el araçlar için ruhsat talep edilmektedir.

 

Comments (No)

Leave a Reply