Besicilik Kredisi (Hayvancılık)

Hayvancılık, Besicilik Kredisi

Son zamanların en popüler meslekleri arasında hayvancılık ilk sıralarda gelmektedir. Havancılık, besicilik kredisi alma planları yapıyorsanız siz de artık köye dönüş yapara hayvancılık yapmak istiyorsunuz demektir. Devlet ve çeşitli bankalar hayvancılık kredisi vermektedir. Bu krediden faydalanarak sizde bir çiftlik kurabilirsiniz. Yalnız KOSGEB canlı hayvan alımlarınız için kredi vermemektedir. Ülkemizde devlete bağlı olarak hizmet veren 3 tane banka yer almaktadır. Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tır. Ziraat Bankası çiftçi ve tarıma kredi veriyor, Vakıfbank memura kredi veriyor ve Halkbank esnafa kredi vermektedir. Hayvancılık yapacaksanız kredinizi Ziraat Bankası’ndan kullanabilirsiniz.

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Şartları

Koyun, keçi, teke ve kuzu yetiştiriciliği için sizlere bankalar kredi vermektedir. Ülkemizde küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen veya küçükbaş hayvancılık yapan kişiler devletin verdiği desteklerin yanı sıra uzun vade seçenekleri ve düşük faiz oranlarıyla kredi veren bankalarda yer almaktadır. Bu krediler ödeme kolaylığı ve üreticiye maddi destek ihtiyaçlarının karşılanması için veriliyor. Ziraat Bankası, Şekerbank, Denizbank, TEB bankaları küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen kişilere kredi vermektedir. Küçükbaş hayvancılık için kredi kullanacağınız sırada bazı şartlar vardır. Her banka bu evrede farklı kredi şartları sunabilmektedir. Bankaların bu şartlarından sizin için en uygun olanını belirleyerek kredinizi o banka üzerinden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları

Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık için en fazla kredi kullanma imkanı veren ve tercih edilen bankalar arasında Ziraat Bankası yer almaktadır. Ziraat Bankası’ndan hayvancılık kredisi çekeceğiniz zaman bizzat bankaya gitmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası’ndan kullanacağınız kredinizde miktara ve vadeye göre faiz oranlarında farklılık olabilmektedir. Bankadan 50 bin TL kredi kullandığınız takdirde 48 ay vade ile ödeme seçeneğinde %0.41 faiz oranı uygulanmaktadır. 48 ay vadeli 100 bin TL kredi kullanımlarınıza da bu şekilde bir faiz oranı işler. 7 yıl yani 84 ay vadeli olarak kredi kullanımlarınızda ise yıllık faiz oranınız %5 olacaktır. Bankadan hayvancılık için kredi kullanmak isteyen kişiler ÇKS sistemine kayıtlı çiftçi olmaları gerekmektedir.

BURAYI OKUDUNUZ MU?  Borsada En Çok Önerilen Hisseler

Büyükbaş Hayvan Hibe Kredisi Şartları

2018 yılı içerisinde devlet tarım ve hayvancılık sektörüne girme planı yapan girişimcilere devlet 30 bin TL hibe kredi vermektedir. Fakat bu alanda çalışma yapmak isteyen kişiler için bu hibe tutarı genellikle çok az bulunmaktadır. 30 bin TL’lik bir hibe kredi tutarı ile insanlar 2 – 3 tane büyükbaş hayvan alabilmektedir. Bu yüzden büyükbaş hayvan çiftliği kurarak bu noktada bir girişim yapmak isteyen kişiler bankaların sunduğu kredi imkanlarından faydalanmaktadır. Yalnız büyükbaş hayvancılık alanına yeni giriş yapacak olan kişiler için devleti verdiği bu hibe krediler çok büyük bir fırsat oluşturmaktadır. Bu hibelere başvurmak isteyen çiftçilerin 18 yaşının üzerinde 41 yaşının altında olması gerekmektedir. Aynı zamanda herhangi bir kurumda sigortalı şekilde çalışmamaları gerekiyor.

Comments (No)

Leave a Reply