Faizsiz Konut Kredisi (Ev Kredisi) Nasıl Alınır?

Faizsiz Konut Kredisi (Ev Kredisi) Nasıl Alınır?

Ev almak isteyenler, faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyenler. Faizsiz konut kredisi veren bankalar Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Türkiye Finans bankalarıdır. Dilediğiniz eve sahip olmak istiyorsanız Kuveyt Türk bankasının 120 ay vadeli konut kredisinden faydalanabilirsiniz. Konut kredisi alırken konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar konut kredisi alabilirsiniz.

Kuveyt Türk sizlere özel ödeme yöntemleri sunuyor. Örneğin; sabit ödemeli sistemden faydalanabilirsiniz. Sabit ödemeli sistem, taksit tutarları her ay aynı olan sabit taksitli konut ödeme sistemidir.  Düzensiz ödemeli konut sistemi, istediğiniz ayda ödeyebileceğiniz miktarı kendiniz dilediğiniz gibi düşürebilir veya yükseltebilirsiniz. İsterseniz ara ödemeli özel taksit planını seçebilirsiniz.

Kuveyt Türk Anlaşmalı Konut Projesi

Firmaların devam eden inşaatları %70’ ten az olması gerekiyor. Tamamlanan inşaat veya bitmiş (%70’i en az bitmiş) inşaat projelerinin gerekli evraklar sağlandıktan sonra, Kuveyt Türk tarafından müteahhit inşaat firmasının konut projelerini desteklemektedir.

Kuveyt Türk konut projesinde ev alırken en az %20 peşinat istemektedir. Ekspertiz, ipotek veya kurumlara ödenen masrafları Kuveyt Türk bankası karşılamamaktadır. Müşteri bu tür masraflarını kendi cebinden vermektedir. Kuveyt Türk Ekspertiz ücreti ise 790.00 TL olarak belirlenmiştir. Konutu alacağınız yere göre bu ücret değişiklik gösterebilir.  Ayriyeten ekspertiz ve ipotek işlemlerinde çıkan maliyet ücreti tahsil edilmektedir. Daha detaylı bilgi için Kuveyt Türk bankasının sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı ile ilgili bir video :

Kuveyt Türk uygun koşullarla kendi bünyesindeki evleri de sahibinden.com üzerinden satmaktadır.  https://kuveytturk.sahibinden.com/

Konut Finansmanına Nasıl Başvuru Yapılır?

İstemiş olduğunuz konut için gönderilen ekspertizin size belirlediği fiyatın %50’si Kuveyt Türk Bankası tarafından karşılanmaktadır. Geriye kalan %50’lik fiyat ise sizden peşin olarak alınır. Kuveyt  Türk bankasının karşılamış olduğu ücreti 60 aya kadar vade ile ödeyebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için, Kuveyt Türk bankası şubeleriyle görüşebilirsiniz.

BURAYI OKUDUNUZ MU?  Qnb Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Comments (No)

Leave a Reply