Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 

Bankaların büyük bir çoğunluğu aylık, 6 aylık veya yıllık olarak müşterilerinden hesap işletim ücreti almaktadır. Hava parası olarak görülen bu parayı ödemek istemeyen kişiler ise hesap işletim ücreti almayan bankalar konusunda araştırma yapmaktadır. Birçok kişinin EFT ve Havale gibi para transferleri sırasında ücret ödediği için hesap işletim ücretini vermek istemediğini görüyoruz. Bankaların müşterilerinden aldığı bu ücretler 50 TL’den 150 TL’ye kadar artabilmektedir. Düşündüğümüz zaman günümüzde çok fazla banka olduğu için insanlar artık herhangi bir bankaya muhtaç değil. Fakat bankaların insanlara muhtaç olduğunu görebiliyoruz. Bu yüzden bankanızı tercih ederken sizden hesap işletim ücreti gibi bir ücret talep etmeyen bankalar üzerinden tercihinizi kullanabilirsiniz.  

QNB Finansbank Hesap İşletim Ücreti Alıyor Mu? 

Finansbank bankacılık alanında ün yapmayı başarmıştır. Enpara ile bu alanda çok büyük bir üne sahip olan banka, Enpara üzerinden müşterilerinden herhangi bir hesap işletim ücreti almamaktadır. Bu yüzden hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında yer aldığını görebiliyoruz. Enpara kullanıcıları hesap işletim ücreti ödemediği gibi aynı zamanda yaptıkları EFT ve havale işlemleri sırasında da bankaya herhangi bir ücret ödememektedir. Şubesiz bankacılık sistemini kullandığı için hesap açmak isteyen kişiler açmak istedikleri hesaplarını internet üzerinden rahatlıkla açabilmektedir. Bankanın müşteri temsilcisi belirttiğiniz adrese gelir ve gerekli sözleşmeleri imzalatarak hesabınızı aktif hale getirir. Sonrasında ise hiçbir ücret ödemeden işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.  

Kuveyt Türk Hesap İşletim Ücreti Alıyor Mu? 

Kuveyt Türk’te Finansbank’ın Enpara girişimine benzer bir girişim oluşturmuştur. Senin Bankan adındaki bu girişimin kullanıcılardan olumlu yorumlar aldığını görebiliyoruz. Bu girişim ile hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk, Senin Bankan sistemini şubesiz bankacılık olarak kurmuştur. Bu yüzden bütün işlemlerinizi internet üzerinden yaparsınız. EFT ve havale yaptığınız sırada da sizden bir ücret talep edilmez. Katılım Bankası olan Kuveyt Türk diğer hesaplarından da ücret almadığı için diğer hesaplarını da kullanabilirsiniz.  

Yapı Kredi Hesap İşletim Ücreti Alıyor Mu? 

Hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında Yapı Kredi Bankası’nın da yer aldığını görüyoruz. Banka bazı hesaplardan işletim ücreti alırken bazı hesaplardan almamaktadır. Nuvo sisteminde yer alan hesaplardan herhangi bir ücret talep edilmez. Aynı zamanda öğrenci hesaplarından da herhangi bir ücret talebinde bulunulmamaktadır. Yapı Kredi, Nuvo sistemini şubesiz bankacılık olarak kurmuştu. Fakat sonrasında bu sistemi değiştiren banka Nuvo kullanıcılarını da normal bankacılık kullanıcıları olarak tanımladı. Fakat işlemlerinden ücret almamaya devam etmektedir.  

Albaraka Türk Hesap İşletim Ücreti Alıyor Mu? 

Ülkemizde hizmet veren bir diğer katılım bankası olan Albaraka Türk 05 Ocak 2017 tarihinde aldığı bir karar ile artık müşterilerinden hesap işletim ücreti talep etmemeye karar verdi. Bu şekilde hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında yer almayı başarmıştır. Banka bu tarihte sadece hesap işletim ücretlerini kaldırmadı aynı zamanda havale ve EFT işlemlerinden aldığı ücretleri de kaldırdı. Bu şekilde bankanın müşterileri hangi hesaba sahip olursa olsun hesap işletim ücreti ödemeyeceği gibi para transferi işlemleri için de herhangi bir ücret ödemeyecektir.  

Türkiye Finans Hesap İşletim Ücreti Alıyor Mu? 

Hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında yer alan bir diğer banka ise; Türkiye Finans bankasıdır. Banka müşterilerinden hesap işletim ücreti adı altında herhangi bir ücret talep etmezken para transferi işlemlerini de diğer bankalara göre daha uygun fiyatlara yapmalarını sağlıyor. Önümüzdeki günlerde diğer bankalarında yavaş yavaş bu tarz bir ücreti müşterilerinden almayı kesmesi bekleniyor.  

 

BURAYI OKUDUNUZ MU?  Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar 

Comments (No)

Leave a Reply