Qnb Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

EV SAHİBİ OLABİLMEK

Günümüzde asgari ücretle geçinen vatandaşların birçoğu aldıkları ücretlerin neredeyse yarısını hatta bazı durumlarda yarısından bile fazlasını kiraya vermektedir. Bu insanların birçoğu ev sahibi olabilmeyi hayal olarak görmektedir. Miras vb. gibi durumlar haricinde yüksek miktarda para gelmediği müddetçe bu vatandaşların ev sahibi olması gerçekten zordur. İşte bu sebeplerden dolayı bankalar kişilere daire sahibi olabilmeleri için “konut kredisi” verir.

KONUT KREDİSİ NEDİR?

Bankalar, insanların ev sahibi olabilmeleri için krediye uygun olan daireler dahilinde insanlara, daire fiyatının %80 fiyatına kadar kredi vermektedir. Banka bu krediyi verirken kişinin almak istediği daireye ipotek koyar. Eğer kişi, bankanın kendisine verdiği krediyi ödeyemeyecek olursa bu daireye el koyar. Ayrıca banka kişiye kredi verirken kişinin finans durumunu detaylı olarak inceler. Banka, ipotek koymakla birlikte genellikle istemese de gerekli gördüğü müddetçe kefil talep edebilir. Bu sayede banka, kendini de güvence altına almış olur.

 

QNB Finansbank’ın birçok farklı çeşitte konut kredisi vardır. Bunlar, Standart Kredi, Evini Değiştiren Konut Kredisi, Anapara Ertelemeli Kredi, Artan Taksitli Kredi, Azalan Taksitli Kredi, Kentsel Dönüşüm Kredisi, Peşinatsız Konut Kredisi, Kentsel Dönüşüm Konut Edinme Kredisi, Çiftçiye Özel Konut Kredisi, Eşit Anapara Ödemeli Konut Kredisi, Faiz Ertelemeli Konut Kredisi’dir.

 

QNB Finansbank, konut kredisi için 100.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Bu kredi, %1,20 faiz oranı ve 60 aya kadar vadeyle birlikte aylık olarak hesaplanmaktadır. Aylık ödenecek miktar 2347,61 TL’dir. Ayrıca, 60 ay vade yerine 120 ay vadeye bölünürse yine aynı faiz oranıyla birlikte aylık ödenecek miktar 1576,80 TL’dir.

 

Konut kredisi alırken aylık ödenecek miktardan ayrı olarak bilinmesi gereken diğer önemli bilgi ise ekstra ücretlerdir. Bu ücretler, kredi tahsis ücreti, ipotek ücreti ve ekspertiz ücretidir. Bu ücretlerin fiyatı ise yaklaşık 1200 TL civarlarındadır.

BURAYI OKUDUNUZ MU?  En Düşük Faizli Konut Kredisi 2018

Comments (No)

Leave a Reply