Ziraat Bankası Emeklilere İhtiyaç Kredisi 

Ülkemizde çok uzun süredir müşterilerinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan bankalara baktığımız zaman Ziraat Bankası’nın bu bankalar arasında ilk sırada yer aldığını görebilirsiniz. Özellikle emeklilerin ihtiyaçları konusunda Ziraat Bankası diğer bankalara göre daha ön plandadır. Ziraat Bankası emekli kredisi ise bankanın emekli olan müşterilerine sunduğu bir kampanyadır. Emekli olan ve maaşını Ziraat Bankası’ndan alan kişiler bankanın kendilerine sunduğu düşük faiz oranlarından faydalanarak kredi çekebilir ve nakit ihtiyaçlarını giderebilirler.  

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvurusu 

Ziraat Bankası emeklilik kredisi kullanmak istiyorsanız ilk olarak başvurunuz için gerekli olan belgeleri yerine getirmeniz gerekir. Bankanın emekli kredisi kullanmak istediği müşterilerinden kimlik belgesi, emeklilik belgesi, ikametgah belgesi ve 6 tane vesikalık fotoğraf istediğini görüyoruz. Fakat siz bankanın müşterisiyseniz bu belgelerin bazılarını banka sizden istemeyebilir. Ziraat Bankası’nın emeklilik kredisi için hangi belgeleri istediğini bankanın şubesine giderek veya telefon bankacılığı ile öğrenebilirsiniz. Sizden istenilen belgeleri tamamladıktan sonra belgelerinizle beraber bankaya başvurunuzu yapabilirsiniz. Sonrasında başvurunuz onaylanırsa çekmek istediğiniz tutar size verilir.  

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Faiz Oranları 

Ziraat Bankası emekli kredisi kapsamında özellikle maaşını Ziraat Bankası’ndan alan kişilere çok düşük faizler sunmaktadır. Eğer emekli maaşınızı Ziraat Bankasından almıyorsanız maaşınızı E-devlet üzerinden veya bankaların şubeleri üzerinden taşıyarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Maaşınızı Ziraat Bankasın’ dan aldığınız zaman bireysel ihtiyaç kredilerinizde ya da konut kredilerinde sizlere çok düşük faiz oranları sunulacaktır. Bankanın sunduğu kredileri kullanabilmek için sadece kimliğinizi alarak bankaya gitmeniz yeterli olacaktır. Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan kişiler maaşının 10 katı tutarında olan krediyi çok kolay bir şekilde kullanabilir. Tüketici kredilerinde faiz oranları %1.11 civarındayken konut kredilerinde faiz oranları %0.88 civarındadır.  

Ziraat Bankası Emekli Maaşı Müşterilerine Kredi 

Yazımızda sizlere Ziraat Bankası emekli kredisi hakkında bazı bilgiler verdik. Gördüğünüz gibi bankanın müşterisi olan kişiler kredi kullanacakları sırada daha rahat bir şekilde kullanıyor ve daha düşük faiz oranlarından faydalanıyor. Emekli maaşınızı Ziraat Bankası’na taşımak istediğiniz zaman bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer emeklilere sunulan bu düşük faizli kredilerden faydalanmak istiyorsanız maaşınızı mutlaka Ziraat Bankası’na taşımanız gerekir. Aksi takdirde daha yüksek faiz oranlarından kredi kullanırsınız.  

Ziraat Bankası Emeklilerle Beraber 

Ziraat Bankası emekli kredisi diğer bankalara göre Ziraat Bankası’nın ön plana çıkmasını sağlamış olsa da bunun dışında birçok özelliği bankayı emekliler için kullanılır hale getirmiştir. Her zaman emeklilerin yanında olduğunu hatırlatan Ziraat Bankası buna uygun olan birçok paket ve avantajları bir arada sunuyor. Ziraat Bankası’nın emeklilere sunduğu avantajlar şu şekildedir: 

-Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan kişiler herhangi bir hesap işletim ücreti ödemez. 

-Ziraat Bankası’ndan kullanacağınız kredilerin taksitlerini emekli maaşınızın günlerine göre düzenleyebilirsiniz. İsterseniz emekli maaşınıza otomatik ödeme yapabilirsiniz. 

-Ziraat Bankası müşterilerine ATM’de de büyük bir ayrıcalık sunmaktadır. Ziraat Bankası ATM’lerinden günlük yapacağınız çekim limiti maaşınızın tamamı şeklinde belirlenir. 

-Kredi kullanacağınız zaman sizlere düşük faizler üzerinden kredi sunulur. 

Ziraat Bankası Emekli Bankacılığı 

Ziraat Bankası Emekli kredisi kullandığınız zaman krediniz onaylandıktan sonra çekmek istediğiniz kredi tutarı aynı gün içerisinde hesabınıza aktarılır. Hemen kullanmaya başlayabileceğiniz kredinizi maksimum 48 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz. Kredi notunuz yüksek olduğu takdirde emekli maaşınızın 15 katı kadar kredi kullanma imkanını da elinizde bulundurursunuz. Sadece kredi kullanımı sırasında değil diğer alanlarda da Ziraat Bankası emeklilere özel birçok kampanyaya imza atmaktadır. Bankanın kampanyalarını resmi internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.  

BURAYI OKUDUNUZ MU?  Kredi Notu Sorgulama 

Comment (1)

  1. Müslüm Oca 08, 2018

Leave a Reply