Borç Kapatma Kredisi 2018

Borç kapatma kredisi nasıl alınır? Diye merak edenlere yönelik hazırlamış olduğumuz bu yazımızda bu kredi türü ile ilgili merak ettiğiniz tüm konulara açıklık getirmeyi hedeflemekteyiz. Günümüzde hemen her 10 kişiden 8 i bankalara borçlu durumdadır. Yapacağımız her türlü alışveriş veya ihtiyaçlarımız için kredi kullanma yoluna gitmekteyiz. Bankalara ödeyeceğimiz faizi hiç düşünmeden borçların altında ezilmeye başlıyoruz. Uzun vadeli borçlanma araçları olan kredilerde bankalar tarafından borçluya “borç kapatma” adı altında yeni bir kredi kullandırarak borçların tek kalemde toplama imkanı sunmaktadır.

Kredi zor durumda kalınmadığı sürece çekilmesi çok doğru olmayan bir nakit temin yöntemidir. Ancak hayatın bazen bireyleri zorlayan yönleri kredi çekmeye yönlendirmektedir. Yaşam koşullarındaki güçsüzlük, çocukların masrafları, eğitim ve tüm ihtiyaçların yanı sıra bazen de keyfe keder borçlanmaların içerisine girilmektedir. Örneğin, birey kendini zora sokacağını bile bile araç sahibi olmak istemektedir. Bu durumda da taşıt kredisi almak için başvuru yapmaktadır. Veyahut birey tatile gitmek istiyor ancak tatil için gerekli bütçesi yok bankalar nasıl olsa tatil için kredi veriyor “yaz kredisi” adı altında şeklinde düşünerek bankaların yolu tutulmaktadır. Amaç ne olursa olsun bankalar her daim hayatımızda olmaya devam etmektedir.

Kredi Kartı Borçları İçin Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi nasıl alınır? Sorusunu soruyorsanız ya ödeme güçlüğüne düştüğünüz krediniz, ya da asgarisini dahi ödeyemediğiniz kredi kartlarınız bulunmaktadır. Bu sebeple kredi kartlarınız ya da kredileriniz için bunların ödemeleri ile ilgili neler yapabilirim sorularını sormaya başlarsınız. Bankalar tüm borçlarınıza yönelik olarak kredi kartı ya da kredi fark etmeksizin sizlere “borç kapatma” kredisi ile tek kalemde borçlanma imkanı sunmaktadır. Kart limitiniz ne kadar yüksek ise o oranda borçlanırsınız. Tabi ki üzerine yine bir miktar faiz ödeyerek. Kredi kartı borç kapatma işlemi için herhangi bir bankaya başvurduğunuzda borcunu kapatacağınız kredi kartınızın toplam borç bilgisi ve kartınızın bağlı olduğu iban numarası talep edilmekte ve borç kapama işlemi kredi kullandıran banka tarafından bizzat yapılmaktadır. Elinize nakit geçeceği düşüncesi ile böyle bir başvuruda bulunmayı düşünüyorsanız bu konu hakkında yanıldığınızı bilmenizi isteriz.

BURAYI OKUDUNUZ MU?  Ev Hanımlara Özel Kredi Veren Bankalar 2018

Borç Kapatma Kredisi Almanın Şartları

Banka sizlere borç verme taahhüdünde bulunurken, sizlerden de bazı şartlara haiz olmanızı istemektedir. Aksi taktirde borç kapatma imkanından yararlanmanız mümkün olmamaktadır. Şimdi kısaca bu şartlara değinmekte yarar görüyoruz;

  • 18 yaşın üzerinde olmak,
  • Kredi kartı / kredi borçlarını ödeyemeyecek durumda olmak
  • Kredi kartı / kredi borçlarını en az iki dönemi ödenmemiş olmak,
  • Gelir belgesine sahip, bordrolu çalışan olmak,
  • Kredi notu olumsuz olmamak

Şartlarına ek olarak her bankanın kendi prosedürleri çerçevesinde şartlar da karşınıza çıkabilecektir. Bu şartlar hakkında daha detaylı bilgi edinmek adına borç kapatma kredisi imkanı sunan bankalar ile görüşme sağlamanız yerinde olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Borç kapatma kredisi diye soran okuyucularımız için hangi bankalardan hangi faiz şartlarında nasıl kredi kullanabileceklerini açıklamayı hedefliyoruz. Günümüzde bankaların büyük bir çoğunluğu bu tür krediyi kullandırmakta olup, konunun daha net anlaşılması amacı ile sizlere hangi bankaların hangi şartlarda kredi sunduğunu bir örnekle açıklamak istiyoruz.

Örneğin; kredi kartı ve ihtiyaç ve bir de taşıt krediniz var diyelim. Bu kredilerin hepsi de ayrı bankalarda olsun. Bu kredilerinize parça parça ödeme yapmaktan sıkıldınız ya da daha uygun faizlerle daha düşük taksitler ödeyerek kurtulmak istiyorsunuz. Şimdi aşağıda bilgilerini tarafınıza sunacağımız bankalardan en uygun faiz ile kullanabileceğiniz borç kapatma kredilerinin şartlarını öğrenebileceksiniz;

  • İş Bankası, 1,39 faiz oranı, 48 ay vade, 250 TL masraf, 1.522 TL taksit, toplam geri ödeme 73.303 TL
  • Burgan Bank, 1,45 faiz oranı, 48 ay vade, masrafsız, 1.545 TL taksit, toplam geri ödeme 74.163 TL
  • Akbank, 1,53 faiz oranı, 48 ay vade, 250 TL masraf, 1.576 TL taksit, toplam geri ödeme 75.906 TL.
BURAYI OKUDUNUZ MU?  Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Tüm kredi çeşitlerinde olduğu gibi borç kapatma kredilerinde de hayat sigortası zorunlu olarak yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir