İş Yeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar

İş Yeri Açma Kredisi

Kendi işini kurmak isteyen girişimcilere faizsiz esnaf kredisiyle beraber kooperatifler, devlet bankaları, Vakıfbank, kalkınma ajansları, Halkbank ve Ziraat Bankası gibi birçok devlet kuruluşuyla beraber Yapı Kredi Bankası, İşbank, TEB, Garanti Bankası ve Odeabank gibi özel bankalar kredi vermektedir. Aynı zamanda KOSGEB devlet destekli olarak kendi işini kurmak isteyen girişimcilere 150 bin TL’ye kadar iş kurma desteği de sunmaktadır. İsteyen girişimciler devletin sunduğu işyeri açma desteklerinden faydalanabilir. Bu desteklerden faydalanamayan girişimciler ise özel bankalardan kredi kullanabilir. Küçük bir işyeri açma planınız varsa basit bir usulden vergiye tabii olmanız gerekir. Basit usulde muhasebe giderleri ve vergi miktarı diğer usullere göre daha düşüktür.

İş Yeri Açmak İsteyenlere Devlet Destek Veriyor Mu?

İşyeri açma hayali olan kişiler bu hayallerini devletin verdiği kredi ile de karşılayabilirler. Yeni iş kurmak isteyen girişimcilere KOSGEB 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi sunuyor. İşyeri kurmak isteyen kişiler KOSGEB’den destek alabilmek için bazı işlemleri yerine getirmesi gerekir. Bu işlemler şu şekildedir:

-KOSGEB’in kurs takiplerini sürekli takip ederek kurs veren kuruma kaydınızı yaptırmanız gerekiyor.

-Mutlaka Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmalısınız. Eğitim 32 saat sürmektedir. Sonucunda ise sizlere sertifika verilecektir.

-KOSGEB’in iş kurulmasını desteklediği sektörlerden birisini seçmelisiniz. Destek verilmeyen sektörlerden birisini seçerseniz kredi kullanamazsınız.

-Kendi iş planınızı hazırlayarak KOSGEB’e başvurmanız gerekir.

-İşyerinizi açtıktan sonra KOSGEB’in veri tabanına kayıt işlemlerinizi tamamlamanız gerekir.

-KOSGEB girişimcilere 50 bin TL’ye kadar hibe kredi verdiği gibi bu miktar yetmediği takdirde 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteği de sunmaktadır.

İş Yeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar

İşyeri açmak isteyen girişimcileri sadece Esnaf ve Zanaatkarlar Kooperatifi, KOSGEB desteklemiyor. Aynı zamanda gerek özel bankalar gerekse devlet bankaları da çeşitli krediler sunmaktadır. İş kurmak isteyen kişilere kredi veren bankalar şu şekildedir:

BURAYI OKUDUNUZ MU?  Ev Hanımlara Özel Kredi Veren Bankalar 2018

-QNB Finansbank

-Denizbank

-TEB

-Akbank

-Ziraat Bankası

-İş Bankası

-Vakıfbank

-Halkbank

İsteyen girişimciler katılım bankaları üzerinden sıfır faizli olarak işletme desteği alabilir. Bunun için katılım bankalarına faiz ödemezsiniz. Faiz yerine kar payı ödersiniz. Genellikle dükkan almak isteyen kişiler için bu destek verilmektedir. 2017 yılında cezaevinden tahliye olan kişilere ve engelli vatandaşlarımıza da iş kurabilmeleri için kredi desteği başlatıldı. Bu destek İŞKUR tarafından veriliyor ve kredinin tutarı da 36 bin TL’dir. Hiç sermayesi olmayan fakat işyeri kurmak isteyen kişiler KOSGEB ile bu kuruma da başvurularını yapabilirler.

İş Yeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar” için bir yorum

  • 6 Mart 2018 tarihinde, saat 3:41 pm
    Permalink

    kosgeb kursunu başarıyla bitirdik ve sertifikamı bekliyorum daha sonrasın güzel bir iş planı oluşturup işimi kuracağım ve ardından 50 bin tl hibe desteği için başvuru yapacam umarım herşey olumlu gider

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir