Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Bankaların Güncel Konut Kredi Faizleri

2018 Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.  En uygun konut kredisi veren banka % 1,15 ile Vakıfbank, Ziraat Bankası, ICBC Turkey gözüküyor. Konut kredisi çekebilmeniz için evinizin değeri çekebileceğiniz kredi miktarı için yeterli olması gerekiyor. Eğer kredi miktarı eviniz için yeterli olmadı zaman evinize gelecek olan değerlen uzmanı tarafından konut kredisi başvurunuz olumsuz değerlendirecektir.

ICBC Turkey % 1,15
Vakıfbank % 1,15
Ziraat Bankası % 1,15
İş Bankası % 1,16
Halkbank % 1,16
Yapı Kredi % 1,17
Ziraat Katılım % 1,17
Türkiye Finans Katılım Bankası % 1,20
ING Bank % 1,21
QNB Finansbank % 1,24

Konut Kredisi Çekerken Peşinat Tutarı Nasıl Hesaplanır ?

Konut kredisi peşinatı hesaplama, banka tarafından gelen değerleme uzmanı konuta verdiği değerin en az %20’sidir. Yani şöyle oluyor konuta biçilen değer eğer 100.000 bin TL ise 80.000 bin TL si banka tarafından konut kredisi ile karşılanıyor geriye kalan %20 ise sizin peşinat vereceğiniz tutar.

Örnek bir ekran görüntüsü

konut kredisi pesinat - Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Ziraat Bankası Konut Kredisi 

1 Milyon TL ye kadar Ziraat Bankasından konut kredisi çekebilirsiniz. Ziraat Bankası konut kredisi alırken değerlenme uzmanı tarafından verilen ücretin %80′ ine kredi çekebilirsiniz. Evinizin başına bir şey geldiğinde sigortalı olmanız için konut ve zorunlu deprem sigortası yaptırılmaktadır. Ziraat Bankası güncel konut kredisi faiz oranı %1.15 dir daha detaylı bilgi almak için ziraat bankası web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Tıklayın

ziraat bankasi konut kredisi - Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Peşinat Olmadan Nasıl Ev Alınır?

Peşinat olmadan ev alınabilir mi ? Eğer peşinat vereceğiniz bir para yoksa bankaların ihtiyaç kredilerinden veya proje peşinat kredilerinden yararlanabilirsiniz. İpotek bir araba, ev, arsa, gösterilerek ev kredisi çekebilirsiniz. İhtiyaç kredisi en fazla 48 ay kullanılmaktadır, konut kredisine göre biraz dezavantajlı gözükmektedir. İhtiyaç kredisi çektiğiniz zaman konut kredisine göre daha yüksek faizli kredi ödemek zorunda kalacağınızı unutmayınız. Eğer sizlere peşinatsız konut kredisi veya konutun tamamına kredi çıkarırız diyen kuruluşlara güvenmeyiniz.

BURAYI OKUDUNUZ MU?  En Düşük Faizli Konut Kredisi 2018

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir