Kosgeb Cesur Girişimci Kredisi

Cesur Girişimci Kredisi

Ticaret ve Türkiye ekonomisini canlandırmak için bankalar girişimcilere eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Bundan biri olan cesur girişimci kredisi Halkbank tarafından girişimci vatandaşlara sunulan imkânlar arasında yer almaktadır. Diğer bankaların kredilerine değinmeden önce cesur girişimci kredisini daha detaylı inceleyelim

Halkbank Cesur Girişimci Kredisi

Halkbank sunduğu kolaylıklara bir yenisi girişimciler için eklemiştir. Kurmak istenilen işin eğitimini en az almış olmak ve 35 yaşını aşmamış olmak şartları ile girişimciler ile bulunan Halkbank cesur girişimci kredisi üst limiti 75.000 TL olarak belirlemiştir. Aylık eşit miktarda ödeyeceğiniz krediniz için 48 ay vade imkânı bulunmaktadır. Kurmak istediğiniz işin eğitimini almış olma şartı bulunan kredi için fakülte veya en az yüksek okul mezunu olmanız gerekmektedir. Kullandığınız kredi için bir yıla varan anapara ödemesiz 48 ay vade imkânı girişimciler için oldukça büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Kadın Girişimciler Kredisi

Ziraat Bankası’ nın sunmuş olduğu bu kredi imkânı Türkiye ekonomisinde kadınların daha fazla katkı ve söz sahibi olmasını sağlamaktadır. Kadın girişimciler kredisi birçok anlamda kadınlara eşsiz imkânlar sunmaktadır. Düşük faiz ve hazine destekli garanti fonu kefalet desteği ile iş kurmak isteyen girişimci kadınların yanında olan Ziraat Bankası, kredi kapsamında daha birçok ayrıcalık sunmaktadır. Bunlardan bazıları ise şöyledir.

  • Kredi tahsis masrafında %50 indirim
  • KOBİ kartlara yıllık faiz ödemeden sahip olunması
  • 60 ay vadeye kadar olan nakit kredilerde özel hazırlanmış faiz oranları
  • İnternet veya mobil uygulamalar üzerinden yapılan havalelerde hesap kesim ücretinin olmaması
  • POS cihazı veya ödeme kaydedici cihazlar için finansman teklifleri
  • Yapılan dış ticaretlerde özel fiyatlandırmalar
  • Teminat mektuplarında özel komisyonlar
  • Eşler veya 18 yaş ve üzeri çocukları olan kadınlar için hazırlanan özel bireysel emeklilik planları
BURAYI OKUDUNUZ MU?  Kosgeb Başvuru Evrakları 

Küçük İşletme Girişimci Kredisi

Artan talepler doğrultusunda kendi işini kurmak isteyen vatandaşların sayısında da bir artış olmaktadır. Bu duruma kayıtsız kalmayan bankalar her geçen gün büyüyen ekonomiye daha fazla katkı sağlayabilmek adına girişimcilere ayrıcalıklı kredi imkânları sunmaktalardır. Küçük işletme girişimci kredisi bu alanda yer almakta ve birçok kişinin hayallerine kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası’ nın oluşturmuş olduğu bu kredi imkânı yeni işletmelerin kurulmasında önemli bir yere sahiptir. Girişimcilere verilen bu kredide esas alınan özellik işletmenin mali değeri değil, iş planlarıdır. İş planları incelendikten sonra verilen kredi için 50.000 TL limit bulunmaktadır. Banka bu limiti planlara göre 100.000 TL’ ye kadar yükseltebilmektedir. Aylık eşit tutarda ödeme seçeneğinin yanı sıra işletmenin durumuna göre 3-6-9-12 ay geri ödemesiz verilebilmektedir. Ertelenen vadeden sonra taksitlendirilerek ödemelere başlama kolaylığı sunmaktadır. 36 aya kadar vade seçeneği vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir