Kosgeb Desteklenen Sektörler 2018 (Nace Kodları)

Kosgeb Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

Kosgeb kredi faiz desteğine başvuru yapabilmek için kosgeb veri tabanına kayıt şartı aranmamaktadır. Kosgeb desteklerinden yararlanmak için herhangi bir şirkette %30’dan fazla ortaklığınızın olmaması gerekiyor. Eğer herhangi bir şirketin %30’dan yukarı ortağıysanız ya da sahibiyseniz ve yeni kurduğunuz şirket için kosgeb desteklerinden yararlanmak istiyorsanız, kosgeb desteğinden yararlanamazsınız.

En önemlisi de kosgeb kredisinden yararlana bilmek için Kosgeb’in vermiş olduğu girişimci sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir. Şirketinizi kurmadan önce Kosgeb girişimcilik kursunu bitirmiş olmanız ve kosgeb sertifikasına sahip olmanız lazım. Şirketi kurduktan sonra kosgeb’den destek almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Kosgeb her iş dalını desteklememektedir başvurunuzu yapmadan önce kosgeb’in desteklediği sektörleri bilmeniz gerekiyor. Aşağıda kosgeb’in desteklediği sektörler hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer buradaki şartları karşılıyorsanız yapmanız gereken kosgeb.gov.tr girip kaydınızı oluşturmanız gerekiyor. Bu işlemleri bitirdikten sonra kosgeb size bir danışman atayacak ve sizin bir kosgeb danışmanınız olacak.

Kosgeb Veri Tabanına Nasıl Kayıt Olunur?

kosgeb1 - Kosgeb Desteklenen Sektörler 2018 (Nace Kodları)
kosgeb girişimci giriş
  • http://www.kosgeb.gov.tr giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta bulunan “KOBİ/Girişimci Giriş” butonuna tıklayın.
kosgeb2 - Kosgeb Desteklenen Sektörler 2018 (Nace Kodları)
kosgeb kayıt olma
  • Açılan Pencerede “Kosgeb’e kayıtlı değilseniz tıklayınız.”  Butonuna tıklayın.

    kosgeb3 - Kosgeb Desteklenen Sektörler 2018 (Nace Kodları)
    kosgeb veri tabanı başvur

  • Daha sonra açılan pencerede sol tarafta “KOSGEB’e İlk Başvuru” linkine tıkladıktan sonra, İşletme başvurusu sayfası açılacaktır. (Buradaki tüm bilgileri doldurduktan sonra kaydet butonuna basıp kayıt işleminizi bitirin.)  Bilgilerinizi kayıt ettikten sonra ekrandaki kullanıcı ve şifre bilgilerinizi bir yere kayıt edin.

Kosgeb Desteklenen Sektörler ve Nace Kodu

Kosgeb’in desteklemiş olduğu sektörler ve nace kodlarını indirmek için tıklayın. (PDF) Dosyayı açabilmeniz için adobe reader programı yüklü olması gerekiyor.

1. Madencilik ve taş ocakçılığı!
2. İmalat
3. Elektrik, gaz, buhar ve İklimlendirme üretimi ve dağıtımı
4. Su temini; kanalizasyon, atık yönetimi Ve iyileştirme faaliyetleri
5. İnşaat
6. Toptan ve perakende ticaret ile Motorlu kara taşıtlarının ve Motosikletlerin onarımı
7. Ulaştırma ve depolama
8. Konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetleri
9. Bilgi ve iletişim
10. Finans ve sigorta faaliyetleri
11. Mesleki, bilimsel ve teknik faaliyetler
12. İdari ve destek hizmet faaliyetleri
13. Kültür, sanat, eğlence, dinlence ve spor
14. Ve Diğer hizmet faaliyetleri

BURAYI OKUDUNUZ MU?  Devlet Desteği Olan Sektörler

Kosgeb Girişimci İş Fikirleri

Kosgeb iş fikirleri eğer kosgeb kredisine başvuruda bulunmak istiyorsanız aklınızda iş fikri yoksa size vereceğim iş fikirleri ile aklınıza daha güzel fikirler gelebilir. İş fikirlerini seçerken kosgeb’ in destekleyip desteklemediğini kontrol etmeniz gerekmektedir.

Öncelikle bayanlar için kosgeb iş fikirleri, halı yıkama fabrikası, unlu mamulleri,  tekstil ürünleri imalatı, çiçeklerin ve bitki yetiştiriciliği, ev yemekleri, kozmetik ürünlerin ve kişisel bakımların imalatı gibi birçok fikriler sunabiliriz.

Erkekler içinse kosgeb iş fikirleri, mobilya imalatı, perakende ticaret, fırıncılık, hayvan yetiştiriciliği, imalat işyeri,  doğal ürün yetiştiriciliği, hediyelik eşya üretimi, oyuncak üretimi, teknolojik ürün imalatı gibi bir çok fikir aklımıza gelmektedir ama başta dediğim gibi bu işlere başlamadan önce kosgeb destelenen sektörlerde olup olmadığına bakmanız gerekmektedir.

Kosgeb Başvuru Evrakları hakkında bilgi almak için konumuzu inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir