Kredi Sonucu Olumsuz Çıkanlar Ne Yapmalı?

Kredi Çekemeyenler Ne Yapmalı?

Sizler de kredi çekme imkânlarına sahipsiniz.  Ancak neden bankaların kredi vermediğini araştırmanız yani öğrenmeniz gerekmektedir. Başka bir yol olarak da banka dışı yerlerden kredi alma şansınız vardır. Bununla beraber ilk olarak bir bankaya borcunuz var ise başka bir bankaya başvurarak kredi alma şansınız da vardır. Birçok banka sizlere borçlarınız yüzünden icra ve kredi kartı borçlarından dolayı kredi imkânı sunmaktadır. Bu kredinin adı ise borç transferi kredisi olarak geçmektedir. Böylelikle kredi borcunuzu ya da kredi kartı borcunuzu bir bütün haline getirerek toptan ödeyebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus borç transferi için finansman sağlayan bankaların faiz oranları ve bu ürün için bankalar tarafından başlatılan avantajlı kredi kampanyalarıdır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Birçok banka kefil istemeden ve belge istemeden kredi transferini gerçekleştirmektedir. Bu tutarlar ise 10 bin ₺, 20 bin ₺, 25 bin ₺ veya daha fazla bir miktar için borçlarınızı bir yerde toplayabilir ve rahat bir şekil de ödeyebilirsiniz.  Bu tür eski kredi borçlarınızı kapatmanız için borç kredisi transferi adı altında Şekerbank, Vakıfbank, Akbank, TEB, Burgan Bank ve QNB Finansbank sizlere bu imkânı sunmaktadır. Şunu unutmamalısınız ki kredi çekememe sebeplerin en temel nedeni borçların ödemesini geç vermesinden kaynaklanmaktadır. Bu borçları kapatmak için bankaların tablo üzerinde faiz oranlarını size sunuyoruz.

Bankalar Faiz Oranları Azami Vade
QNB Finans Bank %1,33 48 ay
Şekerbank  %1,68 48 ay
Vakıf Bank %1,45 18 ay
Akbank %1,84 12 ay
Burgan Bank %1,79 48 ay

Kredi Çekemeyenlere Alternatif Çözüm Önerileri

Ne yapmalı kredi çekemeyenler? Şeklinde düşüncelere bürünen ve çıkmaza düşen kişilerin kredi çekememelerindeki bir başka neden ise kredi notlarının düşük olma sebepleridir. Kredi notunuz düşüşte ve puanınız 700,800 ya da 900 puan civarında ise bankalar sizlere kredi vermeye kaçınmaktadır. Bir başka banka ise bu konu da size yardımcı olmaktadır. Başka bir bankadan ev eşyası veya araç kredisi alabilirsiniz. Bir başka yol olarak da 30 bin ₺ olarak bireysel ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bir başka yol olarak ise kredi alamayana internetten nakit kredi, taksitli alışveriş kredisi ve sicili bozuklara taşıt kredisi olarak taksitlerinizi yatırarak bu yöntemlerle kredi alabilirsiniz.

BURAYI OKUDUNUZ MU?  KOSGEB 50 Bin TL Hibe Kredi (Geri Ödemesiz Kredi)

Bir başka yolu ise bankalardan hiçbir türlü kredi alamıyorsanız eğer senet karşılığı nakit bulabilirsiniz. Veya komisyonlu şirketlerden ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Birçok firma, sanal tefeci ya da kuyumcu sizlere önemli ihtiyaçlarınızı için nakit vermektedirler.  Ya da bir başka yol olarak ise elektronik eşya alıp satma yani cep telefonu ve beyaz eşya gibi ürünleri alıp satma şansına sahipsiniz. En son çare olarak ise tam faktöring şirket olarak geçen Fibabank gibi kurumlara başvuru yapma şansına da sahipsiniz. Ancak imkânınız var ise öncelik olarak bankalar başvurmanız daha güvenli ve daha iyi olmaktadır. Birkaç sene de bir devlet vatandaşlar için sicil affı çıkarmaktadır. Bu af sayesinde de sizler de kredi alamama gibi zorluğunuz var ise faydalanabilir bankalardan hiçbir zorluk olmadan şartlarını yerine getirdiğiniz takdir de kredi alabilme imkânına sahipsiniz.

Diye birçok soru sorulmaktadır. Bir başka yol ise çekmeniz gereken tutar az miktar ise öğrenci bir tanıdığınız üzerine kredi kartı alıp daha sonra bu limiti yükseltebilirsiniz. Kredi kartı limiti yükseldikten sonra nakit avans özelliği sayesin de para çekebilir veya bu kart ile altın alıp bozdurma gibi işlemlerine kalkışabilirsiniz. Hiçbirine güvenmiyorsanız da bir banka hesabı açarak kendinizin küçük birikimlerini buraya veya yapacağınız birikimleri bu hesaba yatırarak belli bir süre sonra kredi kartı alma şansınızı artırmış ve kolay olarak kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir