Sermaye Olmadan Yapılacak İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri

Sermayesiz iş fikirleri birçok kişinin aramış olduğu ek kazanç yöntemidir. Sonuç itibari ile günlük hayatın zorluklarının üstesinden gelebilmek adına aile bütçesine ya da kendisine bir ek kazanç sağlamak isteyen kişiler geçim sıkıntısı sebebi ile sermayesiz olarak yapacakları işlerin arayışı içerisine girmektedirler. Sermaye konularak yapılacak birçok iş olması rağmen elde para olmadığı için bu işler es geçilmektedir.

Sermayesiz iş fikirleri hususunda sizler için yazımızın ilerleyen bölümlerinde hazırladığımız fikirlerden yola çıkarak hatırı sayılır derecede kazançlar elde etmeniz mümkündür. Bu sebeple yazımızın ilerleyen bölümlerini dikkatlice okumalı ve kendinize en yatkın gördüğünüz sermayesiz işe atılarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

Makale Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Sermayesiz iş fikirlerinin başında günümüzde en çok karşılaşılan, internet siteleri tarafından aranan makale yazarlığı işleri gündemdeki en geçerli işlerin başında gelmektedir. Bu sebeple en başta bu işten sizlere bahsetmeyi uygun görmekteyiz. Makale yazarlığı konusunda bir fikriniz var ise, makale yazma kabiliyetine sahipseniz, tamamıyla kendi cümleleriniz ile özgün yazılar hazırlayabiliyorsanız bu iş tam size göredir. İnternet üzerinde yer alan birçok web sitesi içerikleri makale yazarları aracılığı ile oluşturulmaktadır. Makale yazarının kazancı ise yazmış olduğu makaleler karşılığında aldığı ücretlerdir.

Sermayesiz iş fikirleri arasında olan makale yazarlığında kazançlar hiçbir zaman aynı olmamaktadır. Serbest piyasa ekonomisi burada yazarları da vurmuş durumdadır. Örneğin; size iş verecek olan kişi yazdığınız makaleler karşılığında 100 kelimesi için 1 TL ücret öderken, aynı şekilde yazarlık yapan başka bir kişi 100 kelimesi için 2 TL ücret alabilmektedir. Burada önemli olan emeğinizin karşılığına alabileceğiniz ücretlere çalışmaktır.

Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Sermayesiz iş fikirleri içerisinde blog yazarlığı da makale yazarlığından sonra gelen bir diğer kazanç yöntemidir. Blog sitesi açarak sitenizin sürekli ziyaret edilmesini sağlayacak gündemle ilgili içerikler yazarak blogunuz üzerinden para kazanmanız mümkün olmaktadır. Burada önemli olan blog yazılarına gündemdeki konular üzerine yazmanızdır. Ziyaretçilerin en çok merak ettiği konular üzerine yazacağınız yazılarda hedef kitlenizi belirlediğiniz zaman işiniz daha da kolay olmaktadır. Örneğin; yemek tarifleri bayanların en çok ilgisini çeken ve en çok aranan yazılar arasındadır. Yemek tariflerinin sürekli güncel olduğu bir blog sitesinin takipçisi de oldukça fazla olacağı için takipçiniz arttıkça siz de para kazanmaya devam edersiniz.

BURAYI OKUDUNUZ MU?  Kazandıran İş Fikirleri 2018

Sermayesiz iş fikirlerinden biri olan blog yazarlığı başlangıçta birçok kişiye basit gelse de eğer blog güncel tutulmaz ve her gün belirli miktarda içerik girişi yapılmaz ise size para kazandırmasını beklemeniz oldukça yanlış olur. Bu sebeple öncelikli işiniz geçerli bir blog sitesi açmak ve içerikleri düzenli olarak girmeniz önemli bir husus olarak karşınıza çıkmaktadır.

Muhasebecilik veya Sigortacılık Yaparak Para Kazanmak

Sermayesiz iş fikirleri arasında muhasebecilik veya sigortacılık bir diğer seçenek olarak karşınıza çıkmaktadır. Bazı firmaların ön muhasebesini ev ortamınızda bilgisayarınız üzerinden tutabilir, sigortacılık üzerine bilginiz var ise araç sigortası, konut sigortası yaparak bir acente üzerinden komisyon ile para kazanabilirsiniz. Sigortacılık yapacaksanız burada biraz da çevreniz olması durumunda ciddi kazançlar sağlamanız mümkün olmaktadır.

Sermayesiz iş fikirleri arasında sizlere önerdiğimiz sigortacılık üzerine eğitiminiz ya da bilginiz olması durumunda çok daha kolay olmaktadır. Bir sigorta acentesi ile yapacağınız komisyon anlaşması gereği getirdiğiniz her müşteri üzerinden komisyon kazanmanız mümkün olmaktadır.

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilciliği Yaparak Para Kazanmak

Sermayesiz iş fikirleri içerisinde çağrı merkezi müşteri temsilciliği de son günlerde en çok yapılan işler arasında bulunmaktadır. Her hangi bir ürün veya hizmet satışı gerçekleştiren firmanın çağrı merkezi personeli olarak evinizin ortamında bu işi yapmanız mümkündür. Çağrı merkezi müşteri temsilcisi eğer ürün ya da hizmet satışı üzerine çalışma yapmanızı isteniyor ise burada da karşıladığınız her çağır ve telefonda satış yaptığınız her ürün ve hizmet üzerinden yine komisyon kazanarak kazanç sağlaya bilmektesiniz.

Sermayesiz iş fikirleri arasında olan çağrı merkezi müşteri temsilciliğinde dikkatli olmanız gereken husus sizlere verilen kotaların mantık çerçevesinde olmasıdır. Yapabileceğiniz makul mantıklı kotalar size sunuluyor ise sorun yoktur. Ancak emeğinizin boşa gitmesini sağlayacak çok yüksek kotalar ile sizlerden hizmet bekleniyor ise burada durup düşünmenizde fayda bulunmakta, işin yapılabilirliğini iyi ölçüp buna göre karar vermeniz gerekmektedir.

BURAYI OKUDUNUZ MU?  Solucan Gübresi Üretimi (Bilmeniz Gerekenler)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir