VakıfBank Konut Kredisi Faiz Oranları

VakıfBank Konut Kredisi

Vakıf Bank konut kredisi avantajlı faiz oranlarından yararlanmak isteyen müşterilerini şubelere beklemektedir. Avantajlı faiz ödemeleri ve ödeme koşulları hakkında detaylı bilgilere Vakıf Bank internet bankacılığı veya web sitesi üzerinden ulaşmanız mümkündür. Bu yazımızda sizlere uygulanan faiz oranları, aylık ödeme miktarınız, Vakıf Bank’tan kredi kullanmanın şartları ve avantajları hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz. Bankanın uygulamaları gereği farklı seçeneklerde konut kredisi kullanma avantajı sunması sebebi ile birçok müşteri tarafından tercih edilmektedir. Bu çeşitler azalan sarı panjur, ara ödemeli sarı panjur, artan sarı panjur, periyodik sarı panjur, masrafsız sarı panjur, taksitler sonra sarı panjur, anaparası sonra sarı panjur, transfer et sarı panjur, standart sarı panjur ve anapara sabit sarı panjur olarak bilinmektedir.

VakıfBank Konut Kredisi Almak İçin Şartlar Nelerdir?

VakıfBank konut kredisi kullanmak için bankanın bir takım şartları bulunmaktadır. Bu şartlara aşağıdaki maddelerde değinmeyi uygun görmekteyiz;

  • 18 yaşın üzerinde olunması,
  • Kredi notunun olumsuz olmaması
  • Ödenecek olan kredi taksitlerinin aile gelirinin %50 sini geçmemesi,
  • Kredinin TL olarak kullandırılması,

Başlıca şartlar arasında olup, banka dilerse özel şartlarla bu şartları genişletme hakkına sahiptir. Günümüzde kredi kullanmadan ev sahibi olmak artık oldukça zor bir durum halini almıştır. Bu sebeple bir miktar birikim elde ettikten sonra en uygun faiz araştırması ve ödeme avantajları değerlendirildikten sonra karar verilmesi gerekmektedir. Bankaların prosedürleri, şartları birbirinden farklı olup ana şartlar genel olarak her bankada aynıdır.

VakıfBank Konut Kredisi Avantajlı Faiz Oranları

Konut Kredisi Vakıf Bank aracılığı ile almak isteyenlere, uygulanan faiz oranları hakkında bilgi vermemiz yerinde olacaktır.

Halden Anlayan Sarı Panjur

VakıfBank Konut Kredisi Faiz Oranları

VADE510
ANAPARA150.000,00 TL 150.000,00 TL
FAİZ ORANI %1,151,15
MASRAF1.700,00 TL 1.700,00 TL
TAKSİT3.475,00 TL 2.311,00 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME210.182,24 TL 279.019,11 TL
BURAYI OKUDUNUZ MU?  Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Yukarıda faiz oranları, aylık taksit ödemeleri ve kullanılacak kredinin ödenme sürelerine göre katlanılması gereken toplam geri ödeme hakkında sizleri bilgilendirdikten sonra, konut kredisi Vakıf Bank tarafından kullanabileceğiniz bu krediyi ödeme gücünüze göre farklı seçeneklerde kullanma imkânınız olduğunu da ayrıca belirtmek isteriz.

Artan taksitli olan konut kredisi çeşidinde ödeme gücünüze göre taksit tutarları azdan çoğa doğru gitmekte olup, bunun tam tersi olarak azalan taksitli çeşidinde bulunmaktadır. İlk yıllarda ödenen taksitler yüksek olup, giderek bu taksit tutarları düşecek şekilde ayarlanmaktadır. Taksitler sonra sarı panjur çeşidinden yararlanmak isteyen müşterilerimiz ilk aylarda evi alırken bayağı bir masrafa katlanmak zorunda oldukları için üç ay ödemesiz dönem geçirmek istemektedirler. Bu durumda yine Vakıf Bank Konut Kredisi kullanan müşterilerine bu imkânı sunmaktadır. Tüm kredi imkânları hakkında daha detaylı bilgiyi banka şubelerine giderek edinebilir, başvurunuzu size en yakın Vakıf Bank şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir