Yapı Kredi Konut Kredisi 2018

Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı Kredi konut kredisi avantajlarından yararlanmak isteyen okurlarımıza yönelik olarak hazırlamış olduğumuz bu yazımızda kullanacağınız kredinin miktarı ile doğru orantılı olarak katlanmanız gereken maliyetler, faiz oranları, geri ödeme seçenekleri, kredi kullanımında yaptırmanız gereken sigorta poliçeleri, ödemeniz gereken masraflar gibi konulara değineceğiz. Yapı Kredi bankası da diğer bankalarda olduğu gibi dönem dönem cazip faiz oranları ile konut sahibi olmak isteyenlere bir basamak olmaya devam eden bir finans kuruluşudur. Bu kuruluştan hizmet almak istediğiniz her an ilgili Yapı Kredi Bankası şubelerini ziyaret etmeniz faydanıza olacaktır. Gerek kredi, gerek kredi kartı veyahut diğer ürünlerden yararlanmak isteyen yüzlerce müşteri tarafından bankanın geliştirmiş olduğu birçok avantajlı ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerden konut kredisi hakkında daha detaylı bilgileri yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları ve Örnek Hesaplama Tablosu

Konut kredisi Yapı Kredi’den kullanmak isteyen müşterilerin araştırmaları neticesinde daha net karar almalarına yönelik olarak hazırlamış olduğumuz bu yazımızda sizlere yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Hesaplama

VADE510
ANAPARA100.000,00 TL 100.000,00 TL
FAİZ ORANI %1,201,20
MASRAF1.263,00 TL 1.700,00 TL
TAKSİT 2.347,61 TL 1.576,80 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME 142.152,60 TL 190.512,00 TL

Yukarıdaki tablo örnek olarak hazırlanmış olup, konut kredisi anapara miktarı değiştikçe aylık taksit ve toplam geri ödeme miktarları değişkenlik gösterecektir. İlgili masraflara ek olarak konut paket sigorta ücreti, dask sigorta ücreti ve hayat sigorta ücretleri de talep edilecektir.

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Yapı Kredi Konut Kredisi başvuru evraklarını sizler için aşağıdaki şekilde derlemiş bulunmaktayız.

  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Bordrolu çalışanlar ve tüzel kişiler için gelir belgesi
  • Tüzel kişiler için vergi levhası,
  • Mevcutta ikamet edilen adres için adres kayıt sisteminden alınmış adres bildirim belgesi,
  • Mevcutta ikamet edilen adrese ilişkin kredi kullanacak kişi adına son üç ay içerisinde çıkmış elektrik, doğalgaz, su faturalarından herhangi birinin sureti,
  • Satın alınmak istenen konuta ait tapu fotokopisi
BURAYI OKUDUNUZ MU?  Qnb Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Belgeleri ile kredi başvurusu gerçekleştireceğiniz en yakın Yapı Kredi Bankasına giderek başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır. Konut kredisi başvurusu yapabilmek için internet bankacılığı şubesinden, mobil bankacılık şubesinden de anında başvuru gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Başvuru için hazırlamış olduğunuz belgeleri krediniz onaylandıktan sonra banka şubesine ibraz etmeniz gerekecektir. Konut Kredisi Yapı Kredi şubelerinden kullanmak istediğiniz her an bireysel müşteri temsilcileri veya kurumsal müşteri temsilcileri sizlere en kısa süre içerisinde yardımcı olmaktadırlar. Maksimum olarak 120 ay vadeli olarak kullanabileceğiniz konut kredileri için alacağınız konutun %30 luk dilimine denk gelen kısmını birikim olarak önceden hazırlamış olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ekspertizde belirtilen konut bedelinin %100 üne karşılık gelen bedel üzerinden kredi kullanamayacağınızı da dipnot olarak belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir